Czerwcowy Dzień Ojca tuż za rogiem. Wielu z nas rozpoczyna zatem wielkie szukanie wyjątkowych prezentów. Często trudno zdecydować się na kupno tego jednego, idealnego upominku. W takich sytuacjach warto stawiać na klasyczne, uniwersalne ale wciąż doskonałe prezenty, jakimi są na przykład książki. Jaką książkę warto podarować swojemu tacie? Jak dobrać ją do zainteresowań i upodobań rodzica? Czy naprawdę tak trudno wybrać wyjątkowy prezent na Dzień Ojca? Oto kilka wskazówek i odpowiedzi na nurtujące pytania.

Baśnie, bajki i powieści – uniwersalne prezenty dla każdego.

Jeśli trudno nam dopasować książkę do indywidualnych cech taty, warto sięgnąć po wydania, które sprawdzą się dla każdego – nie tylko dla rodzica. Jednym z typów takich lektur są te, które w ostatnim czasie mocno przybierają na popularności, czyli książki samorozwojowe. “Bóg nigdy nie mruga” czy też “Jak mniej myśleć”, czyli kultowe już serie autorstwa Reginy Brett i Christel Petitcollin to publikacje, które na swojej półce powinien posiadać każdy miłośnik książek. Tego typu lektury z całą pewnością zachwycą najbardziej tych zainteresowanych człowiekiem oraz ludzką psychiką. Mogą stanowić jednak również uniwersalny podarunek na Dzień Ojca.

Powieści trzymające w napięciu do samego końca – czyli coś dla miłośników kryminałów i horrorów.

Tak jak filmy grozy, ciągłą i niegasnącą popularnością cieszą się również trzymające w napięciu powieści kryminalne oraz horrory. Ten typ książek stanowi idealny prezent na Dzień Ojca dla miłośników nierozwiązanych zagadek, tajemnic i dreszczyku emocji. “Jak Człowiek staje się mordercą” czyli mroczne opowieści psychiatry sądowego autorstwa Richard Taylor to lektura, której nie może zabraknąć na półce miłośnika kryminalnych opowieści opartych na faktach.

Książkowe prezenty od zawsze cieszą się popularnością zarówno wśród rodzin jak i bliskich przyjaciół. Popularne publikacje doskonale sprawdzają się jako prezenty komunijne, urodzinowe lub świąteczne oraz jako upominki na Dzień Ojca i Matki.